Українські регбісти відправилися до Польщі змагатися за перемогу на відкритому чемпіонаті спортсменів на візках. В команді – семеро хлопців з різних регіонів країни. Підготовчі збори провели в місті Баранівка, що на Житомирщині. На тренуванні побували наші кореспонденти.

Усі вони з різних куточків України, мають вищу освіту й цікаві професії: вчителя, інженера, є навіть каскадер. Хлопців об’єднує страшний діагноз – травма хребта.

Ігор Радзивіл, регбіст: 

– Шість років на візку. Зразу і рук не міг підняти. Повністю лежачий був. Один із видів тренування – це регбі, і ми дуже зацікавилися. З’явилася ініціативна група. Тому що в Польщі і за кордоном цей спорт є дуже розвинений і він на державному рівні. Проводяться чемпіонати. Як футбол в Україні, так і регбі за кордоном.

Віталій Крамарець, регбіст:

– Ігра дуже популярна. Я перший рік. І просто з головою пірнув. Хто спробував відразу просяться і грають

Регбі на візках об’єднує елементи баскетболу, футболу і хокею з використанням волейбольного м’яча. Команда складається з чотирьох гравців і кількох запасних. Як знайдуть гроші – виїздять на змагання.

Ігор Радзивіл, регбіст:

– Офіційно ми ще не реєстровані, як збірна України, але за кордоном нас знають як збірну України. Були уже в Італії, Німеччині, постійно нас запрошують на чемпіонат Польщі. От ми зараз їдемо. 

На підготовчі збори перед поїздкою до Польщі хлопців запросили до Баранівки. Там спортсменам надали для тренувань приміщення місцевого фізкультурно-оздоровчого комплексу. Та лише меценатськими пожертвами не проживеш. Потрібна підтримка держави, кажуть спортсмени. Лише спеціальні візки коштують від п’яти тисяч євро кожен. Без них взяти участь у параолімпіаді, навіть попри численні перемоги на інших змаганнях, українські регбісти не зможуть.

Юрій Опанасюк, начальник житомирського регіонального центру фізичної культури і спорту:

– Якщо вони будуть мати старе обладнання, не будуть екіпіровані, не матимуть стандартизованої форми, їм буде дуже важко туди потрапити. То єсть їм сьогодні потрібна фінансова підтримка.

Змагання у Польщі триватимуть тиждень. Хлопці вірять у свій успіх. І сподіваються – невдовзі такі проводитимуть і в Україні. І тоді їм не доведеться їхати за кордон, щоб довести свою спортивну майстерність.

Автори: Людмила Співак, Леонід Харшан. Оператор: Максим Возний. Перший Національний. 

Група активної реабілітації
Копіювання матеріалів сайту дозволено за умови збереження активного зворотнього посилання