Це Володимир Кушко. Він – один із найсильніших українських спортсменів, що займаються регбі на візках. Познайомився з нині молодим і невідомим серед широкого загалу спортом він під час проходження курсу реабілітації декілька років тому. Відтоді, разом із такими ж однодумцями регулярно брав участь у різноманітних турнірах.

Володимир Кушко, регбіст збірної Рівненської області

“Організувалася у нас команда, ми почали, бо в Україні досі жодних змагань не проходило, грати в чемпіонаті Польщі. Двічі ставали срібними призерами. // Це ніби така аматорська збірна України була. Бо офіційно в нас цей вид спорту зареєстрований лише нещодавно”.

Сергій Дьяков із Києва – теж вже досвідчений спортсмен. Каже, цей вид спорту в Україні має великі перспективи, адже у світі регбі на візках – дуже популярне.

Сергій Дьяков, регбіст збірної Київської області

“В світі регбі на візках – один із найпопулярніших видів спорту. На Паралімпійських іграх у Лондоні квитки на цей вид були розкуплені за півроку. Але це і дуже дорогий вид спорту”.

Перший офіційний турнір на території України – повинен стати новим поштовхом для розвитку регбі на візках, кажуть ініціатори його проведення.

Андрій Борейчук, тренер збірної Рівненської області із регбі на візках

“Хочемо розвивати цей спорт. Офіційний чемпіонат проводити, отримувати державне фінансування. Бо спорт дуже дорогий. Одна коляска, б/в із Польщі чи Німеччини коштує півтори-дві тисячі євро”.

Участь у першому офіційному Кубку Рівненщини з регбі на візках взяли крім нашої також збірні Житомирської та Київської областей. Правила гри багато в чому нагадують звичайне регбі. Втім, є і суттєві відмінності.

Вадим Полюхович, головний суддя змагань

“Волейбольним м’ячем на баскетбольному майданчику, чотири на чотири, головне – перетнути візком із м’ячем – залікову лінію поля. Занести в залікову зону. Можна грати візком у візок, але не бити по руках – лише у м’яч”.

Подивитися на новий для Рівненщини та України вид спорту запросили і досвідчених регбістів: Андрія Пєтухова та Євгена Голенка. Вони побаченим залишилися вражені.

Євген Голенко, президент федерації регбі Рівненської області

“Це крок вперед, бо ми часто забуваємо про людей з особливими потребами, а вони мають силу не тільки жити, а й займатися спортом. // Чемпіонат України – це реально. Бо таких людей у нас багато. Якщо вони обирають для себе спорт – значить потреба у цьому є”.

Переможцем перших в Україні офіційних змагань із регбі на візках стала збірна Рівненщини.

Роман Свирида, Сергій Габрилевич: інформаційна програма “День”

Група активної реабілітації
Копіювання матеріалів сайту дозволено за умови збереження активного зворотнього посилання